Adršpašsko-Teplické skály a okolí

Největší skalní město v České republice Vás překvapí svou krásou a impozantností skalních věží sahajících do výšky až 81 metrů a jedinečnou atmosférou této rezervace.

Do Adršpachu se od nás dostanete třeba vlakem, který jezdí každou hodinu nebo také pěšky skrze Teplické skály a Vlčí rokli. Adršpašsko-Teplické skály jsou spolu propojené, takže výlety si můžete naplánovat podle možností skupiny a vidět tak co nejvíce v jeden den, tak aby zbyl čas na další dobrodružství. Oblast Broumovsko ale nabízí mnoho dalších míst k navštívení, jak v oblasti přírody, tak kulturního vyžití.

Broumovský klášter 

Navštivte nádherný barokní komplex s celoročně přístupným prohlídkovým okruhem, kavárnou a restaurací.

Broumov je malé městečko u hranic s Polskem, kde žije přibližně 7 tisíc obyvatel. Zároveň je ale regionálním turistickým centrem celé oblasti Broumovsko. Nejvýznamnější památkou je právě broumovský barokní klášter, který nabízí k vidění mnoho vzácných artefaktů a kulturního dědictví. Pořádá se zde spoustu kulturních akcí s živým programem a je zde vzdělávací a kulturní centrum - evropská instituce podněcující tvořivost, sebevědomí a toleranci.

Ostaš, Broumovské stěny nebo Jawiszovské koupání  

Mimo známých Adršpašských skal je v oblasti spoustu míst, které nevítají každoročně tolik návštěvníků a nabízejí tak klidnější a intimnější zážitek. Ostaš a Hvězda nabízejí kratší okruhy a stezky pro příjemnou procházku. V létě může být opravdu horko a proto se můžete jet za hranice ochladit do bývalé pískovny v Jawiszově, nebo na koupaliště
v Teplicích či Meziměstí. 

Ostaš a Hvězda se nacházejí do 20 minut jízdy autem od kempu a nabízejí tak pohodový výlet spojený třeba s návštěvou Police nad Metují nebo Broumova. V blízkosti Teplic nad Metují leží Meziměstí
s pohodlným koupalištěm a volnočasovým centrem Walzel, nabízející střelnici, bowling a další. 


BABIČČINO ÚDOLÍ a ZÁMEK RATIBOŘICE

Babiččino údolí patří mezi nejznámější výletní místa Východních Čech. Celá krajina Babiččina údolí a zámku Ratibořice je ideální pro poklidnou dovolenou.  Objevíte zde známá místa z knížky Boženy Němcové "Babička", jako je Ratibořický zámek, mlýn nebo Staré Bělidlo.